Paletový vozík, paletové vozíky

Paletový vozík

Svižné pracovní tempo, bezpečnost práce a zajištění hygieny? Ke všemu může ve skladových prostorách přispět nízkozdvižný paletový vozík, bez jehož pomoci se dnes žádný pracovník na tomto pracovišti neobejde.

Paletové vozíky

Paletové vozíky rozlišujeme na jednotlivé typy podle druhu kol i délky vidlic. Pro nakládání automobilů, či do menších skladů jsou vhodné kratší vidlice. Zlatý střed využije pro manipulaci s paletami každý skladník. A když ty nestačí, mohou být vidlice prodlouženy až na dva metry. Paletový vozík jezdí na nylonových, pryžových a polyuretanových kolech. Nosnost každého takového stroje je až 3000 kilogramů. Liší se však ve vhodnosti do určitého prostředí. Pokud potřebujete překonávat nerovnosti a nečistoty povrchů, zvolte místo nylonu, pryž. Tlumí totiž nárazy http://www.renanova.cz/ a není tolik hlučný. Do náročnějších provozů a pro manipulaci s těžším nákladem jsou pak doporučována polyuretanová kola, která nejvíce odolávají používání.

Ideální volba

Paletové vozíky jsou ideální volbou do větších i menších skladů a dílen. Usnadňují nakládání zboží i manipulaci s ním a pohyb v terénu.